Radost, vášeň, posedlost!

Radost, vášeň, posedlost!

Adresa:

Praha 8, Sokolovská 700/113a

Termín: 4.2.2022 6.8.2022
Vstupné:

zdarma

4úno - 6srp celý den

Žánr: výstavyumění galerie Praha


Sbírka umění Michala Richtra

V Magnus Art galerii J&T Banky dáváme prostor začínajícím i zkušeným sběratelům umění. Máme za to, že se nejedná pouze o radost a koníček jednotlivců, ale také o důležitou součást fungování celého uměleckého světa. Proto v galerii Magnus Art uvádíme cyklus, v němž máme ambici představovat mimořádné sbírky českých i zahraničních soukromých sběratelů umění. 

 Sběratelé umění jsou zvláštním druhem lidí. Pokud je něco charakterizuje, pak to, že je nelze zaškatulkovat, protože jde o extrémně rozmanitou skupinou jedinců. Někteří sbírají od mládí, protože tak to v dětství viděli u svých rodičů, jiní se k lásce k umění propracovali postupně, další si pořídili umělecký kousek coby investici a umění vzápětí propadli. Každý z nich pochází z jiného prostředí, profesně se věnují různým odvětvím, a proto také každá sbírka vypráví trochu jiný příběh. 

 Příběh Michala Richtra je výjimečný. K výtvarnému umění a kreativitě má celoživotně přirozeně blízko díky svému rodinnému zázemí i profesi. Sbíráním uměleckých děl se zabývá již více než dvě desítky let.  Přitahují ho různé formy struktur, od nejčistších geometrických až po nepřehledné organické změti tvarů a barev. Objevuje je napříč generacemi tvůrců i uměleckými médii. Jeho kolekce je tak mimořádně pestrá a přitom k sobě všechna díla tak nějak přirozeně patří. 

 Co je však na Michalu Richtrovi a jeho sběratelských aktivitách nejpřitažlivější, je vášeň a jiskra v očích, s jakými o jednotlivých kusech vypráví. To nadšení je obrovsky nakažlivé, a i proto jsme přesvědčené, že naše volba představit v galerii Magnus Art právě jeho kolekci byla správná. Věříme, že v každém, kdo se s jeho sbírkou seznámí, zůstane otisk jeho nadšení a posedlosti.   

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce