Tančící dům vystavuje ztracený komiks Muriel a andělé výtvarníka Káji Saudka

Tančící dům vystavuje ztracený komiks Muriel a andělé výtvarníka Káji Saudka

Adresa:

Praha 2, Jiráskovo náměstí 1981/6

Termín: 1.6.2022 31.3.2023
Vstupné:

120 - 190 Kč

1čer - 31bře celý den

Žánr: výstavykresba komiks umění


Galerie Tančící dům vystavuje originální kresby komiksu Muriel a andělé, který Kája Saudek vytvořil podle scénáře Miloše Macourka. Po desítky let ztracené a marně hledané originální podklady tohoto zásadního díla českého komiksu, posléze záhadně nalezené, ale překupníky utajené, se po dlouhých letech soudních sporů konečně dostaly jako jeden celek zpět do rodinné sbírky Saudkových. Těchto 130 původních kreseb komiksu Muriel a andělé, poklad českého komiksu, představují autorovi dědicové veřejnosti úplně poprvé, v hlubinách druhého podzemního podlaží Tančícího domu. Kromě tohoto skvostu jsou součástí aktuální výstavy také desítky originálních maleb a grafik, vystavených v přízemí a prvním podzemním podlaží, patřících k tomu nejlepšímu, co Kája Saudek kdy vytvořil.

Výstavu Kája Saudek: Muriel a andělé a další poklady pořádá Galerie Tančící dům ve spolupráci s rodinou Saudkových a k vidění je od 1. 6. 2022 do 31. 3. 2023 každý den od 9 do 19 hod. V rámci výstavy mají návštěvníci také možnost přímo v galerii zakoupit některá umělcova díla. Výstava se koná ve 3 patrech galerie: ● Přízemí – grafické listy a několik originálů maleb ● -1. patro – Průřez tvorbou děl Káji Saudka ● -2. patro (trezorová místnost) – 130 listů souboru Muriel a andělé Galerie Tančící dům Jiráskovo náměstí 6, Praha 2 Kurátoři výstavy: Berenika Saudková a David Goldberg www.galerietancicidum.cz, www.kajasaudek.cz

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

14kvě - 28únocelý den

iMucha

, Náměstí Republiky 5 Výstava

3lis - 31srpcelý den

11pro - 31procelý den

Staří mistři II

, Hradčanské náměstí 15 Výstava

Ubytování v okolí akce Tančící dům...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (329 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 184 metrů)

Royal Court HotelPraha (1 259 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (669 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (781 m)