Venkovní hra Putování Prahou 2 – Sokol

Venkovní hra Putování Prahou 2 – Sokol

Adresa:

Praha 2

Termín: 1.5.2022 (neděle) 31.8.2022
Vstupné:

zdarma

1kvě - 31srp celý den

Žánr: ostatní akcevenkovní hra putování Prahou historie současnost kvíz rodina děti Praha


Venkovní hra Putování Prahou 2, trasa Sokol. Projděte se, poznávejte, zahrajte si. Připomenete si 160. výročí založení Sokola. Kde? Vinohrady, Nové Město, Vyšehrad. Projdete zajímavá místa spojená se sokolskou minulostí i současností, poznáte významné osobnosti spolku nejen tělocvičného. Sbírejte body za správné odpovědi a do 31. srpna soutěžte o věcné ceny.

Od nejstarší sokolovny na rohu Sokolské a Žitné se vydáte k největší sokolovně na Vinohradech, poznáte i sokolovnu pod legendárním Vyšehradem. Seznámíte se s osobnostmi zakladatelů Jindřicha Fügnera a Miroslava Tyrše, ale i s dalšími významnými sokoly, např. generálem Aloisem Eliášem. Poznáte, co měl se Sokolem společného Josef Mánes, jak Sokolu přál prezident T. G. Masaryk i jak sokolové pomáhali své zemi v odboji a na co upomíná Památný den sokolstva. Na poslední zastávce u pomníku Karoliny Světlé na Karlově náměstí se dozvíte, jak vznikl ženský Sokol. Dozvíte se mnohé o místech na trase a zabavíte se luštěním hádanek a odpovídáním na kvízové otázky. Za správné odpovědi budete sbírat body.

  • Trasa má 10 zastávek,
  • je dlouhá přibližně 5,4 km,
  • projdete ji přibližně za 2 hodiny.

Vyrazte sami, s rodinou nebo s přáteli. S chytrým telefonem, nebo s otázkami na papíře. Dokument k vytištění najdete na webu nebo si jej vyzvedněte v informačním středisku úřadu MČ Praha 2. Trasu můžete projít i po částech. Účast je zdarma a pokud dokončíte trasu do konce srpna a nasbíráte dostatek bodů, můžete se zúčastnit soutěže o věcné ceny. Doporučujeme, registrujte se na webu a vyplňte své odpovědi sami. Získáte tak možnost účasti i ve velké soutěži v rámci Roku Dvojky, kde se do konce října započítávají body i z jiných tras.

Přejeme příjemnou procházku, zábavné poznávání a hodně radosti ze hry!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

8dub - 31procelý den

23čer - 31procelý den

14kvě - 28únocelý den

iMucha

, Náměstí Republiky 5 Výstava