Erwin Schulhoff: Plameny

Erwin Schulhoff: Plameny

Termín: 12.6.2022
Vstupné:

https://bit.ly/3jCZkjb

12červen pátek 19:00

Žánr: koncertyopera vážná hudba klasika Praha


Světová premiéra nově zrekonstruované české verze opery Plameny Erwina Schulhoffa v rámci projektu Musica non grata. Netradičně pojatý příběh Dona Juana s prvky surrealismu, dada a odkazů k jazzové hudbě v režii Calixta Bieita, držitele mnoha prestižních mezinárodních ocenění.

Stíny zpívají o Juanově chtíči a vášni, kterou k němu cítí La Morte. Za zvuku sólové flétny vstoupí Don Juan do opuštěného domu, aby zde svedl další ženu. Jsou slyšet steny extáze… Tak začíná opera Plameny – příběh plný přeludů a hudby z jiných vesmírných sfér, jehož umělecké zpracování osciluje mezi operou, pantomimou a symfonickou básní. Surrealistické dílo decentně prodchnuté prvky jazzu zazní v budově Státní opery poprvé v její bohaté historii, navíc na české libreto, které se aktuálně rekonstruuje z dobových pramenů ve spolupráci s nakladatelstvím Schott Music. Režie netradičně pojatého příběhu legendárního svůdce žen Dona Juana byla svěřena držiteli Evropské kulturní ceny nadace Pro Europa, katalánskému bouřlivákovi Calixtu Bieitovi. Hudební nastudování Jiří Rožeň. Opera bude uvedena pětkrát v Praze ve Státní opeře a v rámci mezinárodního hudebního festivalu Janáček Brno v Národním divadle Brno.

Reprízy: 15., 18. a 24. června a 26. listopadu 2022 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Erwin Schulhoff: Plameny

Royal Court ApartmentsPraha (748 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (1 073 metrů)

Royal Court HotelPraha (1 122 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (836 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 028 m)