KINO: Mau

KINO: Mau

Termín: 3.12.2021
Vstupné:

zdarma

3prosinec pátek 19:00

Žánr: filmkino praha zdarma dokument architektura


Kdo je Bruce Mau? Designér, jehož vize inspirují jednotlivce i velké korporace typu Coca-Cola. Prvním velkým a zřejmě klíčovým projektem jeho kariéry byla spolupráce se studiem OMA architekta Rema Koolhaase na publikaci S, M, L, XL (1995), která zásadním způsobem redefinovala dosavadní uvažování o architektuře. Pomohl také s kampaní guatemalské vládě na podporu země nebo řešil, jak pracovat ve svatém městě muslimského světa se vzrůstajícím počtem věřících putujících do Mekky.

Tenhle chlapík to ale v dětství neměl vůbec jednoduché. Vyrůstal v nuzných podmínkách na odlehlém místě v severní Kanadě a čelil tlaku svého otce, násilnického alkoholika. Je proto obdivuhodné sledovat životní příběh muže, který tak zásadním způsobem změnil pohled na design a zároveň věří v lepší zítřky.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce KINO: Mau

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (506 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (910 metrů)

Royal Court HotelPraha (910 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (991 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (572 m)