Milan Svoboda – Birthday Concert

Milan Svoboda – Birthday Concert

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 10.12.2021 v 19:00 hod. (pátek)
Vstupné:

Na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč.

10prosinec pátek 19:00

Žánr: koncertyjazz

Umělci: Milan SvobodaMilan Svoboda Quartet


Milan Svoboda Quartet a hosté

Kvartet známého českého pianisty, dirigenta a skladatele, který již několik dekád působí v české jazzové špičce. V minulosti pokřtil živé album Moment´s Notice vzniklé právě v klubu Jazz Dock. CD je věrnou a okamžitou výpovědí skupiny jazzových muzikantů na konkrétním místě v konkrétním čase – tady a teď. V tom ostatně tkví kouzlo jazzové a improvizované hudby, a to také platí pro nové album, které kvartet vydal koncem roku 2016 pod názvem Pozdní sběr. Hudba Milana Svobody v sobě spojuje tradici moderního jazzu, fusion i dalších vlivů a dává vzpomenout na největší umělce světového jazzu, jako jsou Chick Corea, Herbie Hancock či Gill Evans (p; sax; b; dr).

22:00 Pražský Big Band a hosté

Velký jazzový 18-tičlenný orchestr je výběrem nejlepších sólistů české jazzové scény. Několik desetiletí patří k nejvýznamnějším českým jazzovým orchestrům. Má na svém kontě mnoho desek a účinkoval na prestižních festivalech v celé řadě zemí. Poslední CD jsou “Good News” a “Sunday Session”. Interpretuje jedinečný originální repertoár Milana Svobody.

Milan Svoboda patří mezi přední osobnosti české hudební scény. Jako jazzový pianista a bandleader si získal velké mezinárodní renomé. Jeho tvůrčí záběr, jako skladatele a dirigenta, je velmi široký, od moderního jazzu přes...
Hudba Kvarteta Milana Svobody navazuje na tradici moderního jazzu 60. a 70. let. Objevují se zde však také vlivy rocku, folklóru a soudobé hudby vážné. Milan Svoboda řadí často své kompozice do větších tématických celků a...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Milan Svoboda –...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (824 m)