Procházka za kamenosochařským řemeslem Věry Horákové

Procházka za kamenosochařským řemeslem Věry Horákové

Adresa:

Praha, Kostel svatého Jana Nepomuckého

Termín: 16.11.2021
Vstupné:

kreativ@justmonkeys.cz

16listopad úterý 15:30

Žánr: ostatní akceprocházka řemesla památky


Projdeme se s Věrou Horákovou *1947, kamenosochařkou a restaurátorkou - která je mimo jiné členkou JustMonkeys – po pražských památkách, které svým řemeslným umem pomáhala rekonstruovat a zachovat pro další generace. Věra nám poví o průběhu své práce na jednotlivých památkách, o okolnostech vzniku, o kamenech a řemeslu, kterému se častěji věnují muži než ženy.
Profesní bio: „Celý můj život, od absolvování umělecko-průmyslové školy v Hořicích, provází práce s kamenem. Tato profese mě naplňuje. Dělám, co mě baví, a práce je pak pro mě potěšením. Řemeslo jsem si mohla „osahat“ ze všech stran při restaurátorských a kamenických pracích nebo reprodukci současných i barokních soch. Mohla jsem se podílet například na opravě chrámu sv. Ludmily v Praze na Vinohradech, Národního divadla či balustrády kostela sv. Jana na Skalce. Mezi další zajímavé zakázky patřily třeba restaurátorsko-kamenické práce v domu U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí, či lapidárium Národního muzea. Po deset let jsem měla možnost předávat své zkušenosti posluchačům Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze.“

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?