Výstava Vryté do paměti

Výstava Vryté do paměti

Adresa:

Praha 1, Nové mlýny 2

Termín: 13.11.2021 17.4.2022
Vstupné:

50/20Kč

13lis - 17dub celý den

Žánr: výstavy


Výstava „Vryté do paměti“ návštěvníkům představuje příběh české historie, jak jej vyprávějí jednotlivé poštovní známky. Nabízí tak bohatou obrazovou exkurzi do tuzemské známkové tvorby a zároveň připomíná, že dějiny a vzpomínání na ně byly vždy jedním z jejich nejvýznamnějších námětových proudů.

Jak již název napovídá, naší minulostí návštěvníky na výstavě provází vybrané motivy z práce mistrů ryteckého řemesla, kteří této symbolice na známkách pomohli dodat její osobitost. Výstava se ovšem nezaměřuje pouze na soudobé známky s historickými motivy nebo starší emise, jenž svými motivy intenzivně připomínají dobu svého vzniku.

Ve své práci pro známkovou tvorbu se podobným směrem orientovala pestrá škála autorů od velkých jmen našeho výtvarného umění, až po zcela neznámé nadšence. Ve čtyřech tematických zastaveních se tak návštěvník může formou námětového výběru seznámit s jejich výraznými výtvarnými předlohami.

 

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava Vryté do...

Tyn Yard ResidencePraha (544 metrů)

The Emblem HotelPraha (890 metrů)

ValentinskaPraha (1 004 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (558 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (800 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 337 m)