Cyril Höschl: Psychologické zdroje moci a etika

Cyril Höschl: Psychologické zdroje moci a etika

Adresa:

Praha, Kino Světozor, Vodičkova 791, 110 00 Praha

Termín: 16.11.2021
Vstupné:

250 Kč

16listopad úterý 18:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


Zacházej s ostatními tak, jak bys chtěl, aby oni zacházeli s tebou. Tak praví asi nejznámější poučka, která zdánlivě odjakživa tvoří základ našeho etického smýšlení. Je však tento přístup k etice univerzální? Na základě čeho činíme eticky obtížná rozhodnutí? Kdo má moc rozhodovat o tom, co je pro společnost správné a co je etické? Je možné tuto moc delegovat na technologie, například v případě bezpilotních automobilů? Ponořte se trnitých úskalí lidské etiky a odhalte, jak se etická dilemata dotýkají našeho myšlení!
Popřední psychiatr Cyril Höschl nám ve své fascinující přednášce přiblíží psychoanalytický, etologický a sociobiologický pohled na psychologické zdroje moci a přiblíží etické otázky, jimž naše společnost čelí v současnosti a blízké budoucnosti. <img src="https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/t7c/1/16/1f9e0.png" alt="

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Cyril Höschl:...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (721 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (736 metrů)

The Emblem HotelPraha (821 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (643 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (463 m)