Variace Vertigo

Variace Vertigo

Adresa:

Praha 3, Slavíkova 22

Termín: 3.11.2021
Vstupné:

190 - 250 Kč

3listopad středa 20:00

Žánr: divadloAlternativní Tanec


Inspirací tanečního představení Variace Vertigo je ikonický film Alfréda Hitchcocka z konce padesátých let Vertigo. Toto mistrovské dílo představuje zranitelnost – hrůzu z výšek či akrofobii, jako hybnou sílu, jež dává do pohybu řetězec událostí končící tragédií. Hitchcockův svět, kterému je křehkost bytostně nepříjemná, je i po tolika dekádách povědomý. Beautiful Confusion Collective film neadaptuje, ale používá ho jako impuls k uchopení vlastních zkušeností s fyzickými, ale i existenciálními závratěmi. Tančí s filmem na hraně zapomnění a osvobození a posouvá tak nejen jeho, ale i vlastní hranice. Buduje představu, ve které je právě třepotající se zranitelnost tím nejlepším zdrojem uzemnění.

Jak najít pevnou půdu pod nohama a pohnout se kupředu ve světě, kde se vše neustále chvěje a stabilita, zdá se, ani neexistuje? Jak se s tímto stavem sžít? Jak s ním pracovat? Jak ho přetvořit a snad dokonce i začít milovat?

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

30prosinec čtvrtek 20:00

22červenec pátek 20:00

6únor neděle 20:00

18březen pátek 20:00

Ubytování v okolí akce Variace Vertigo

Žižkovská televizní věžPraha (308 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (794 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 373 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (298 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 558 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 647 m)