Synchronizované vernisáže: Výstupy Intimity II

Synchronizované vernisáže: Výstupy Intimity II

Adresa:

Praha 9, Kolbenova 923/34a

Termín: 4.11.2021
Vstupné:

Dobrovolné

4listopad čtvrtek 18:00

Žánr: výstavyvernisáž umění


Pragovka Gallery a The White Room pořádá další z řady synchronizovaných vernisáží druhé poloviny třetího výstavního bloku Výstupy intimity II.

Zahájeny budou následující výstavy:

• Pavla Vachunová a Lukáš Homola: Tyformy: Brnění / The White Room

• Anna Bürgermeisterová: Mé oči patří jen mně/ Pragovka Gallery POP-UP

•. DUNA: Flat as pizza/ Pragovka Gallery Entry

Součástí večera bude také doprovodná performance k výstavě Ty formy: Brnění v podání Pavly Vachunové a Lukáše Homoly.

Na vernisáži zahraje berlínský BEATLESS.

VÝSTUPY INTIMITY

Výstavní blok Výstupy intimity se v rámci celoročního tématu Tichá síla Uncool Being, obrací zpět do nitra, k samotné podstatě umělecké tvorby jako odpovědi na stav planety i způsob, jak se k životnímu prostředí jako lidstvo dlouhodobě chováme, ale i jako reakci na možnou jinakost či vydělení ze společnosti v rámci tématu Tichá síla Uncool Being, které může být způsobeno různými faktory-geografickou vzdáleností od centra, odlišnou životní zkušeností, či prostě jen životním nastavením.

Těžiště bloku Výstupy intimity tak reflektuje křehké momenty, stojící na počátku tvorby: Projekt Tide of Softness se obrací k jemným , pomalým, tradičním technikám jako reakci na současnou konzumní společnost, výstava skupiny Duna se obrací k objektově orientované ontologii a návaznosti na postfoucaultovskou tradici od Deleuzeho až k převratnému eseji Timothyho Mortona, přičemž ve svém výstupu z intimity a zaujetí objektem neopomíjí ani environmentální témata. Jako přirozenou reakci na svět intimity pak chápeme právě zaujetí hmotnými díly, surovostí, napětím (Obyčejné myšlenky Eliáše Dolejšího), vystoupení z tohoto křehkého intimního světa prostřednictvím velkorysých sochařských realizací (Regenerace), a konečně zastavení u surreálně pojaté interpretace světa autorky Anny Bürgermeisterové v druhé části třetího bloku, v projektu Mé oči patří jen mně.

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha a Státním fondem kultury.

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?