Komentovaná prohlídka výstavy Voscovek a Wherrick volají Prahu!

Komentovaná prohlídka výstavy Voscovek a Wherrick volají Prahu!

Adresa:

Praha 8, Hrušovanské náměstí 253/5

Termín: 18.8.2021
Vstupné:

Zdarma

18srpen středa 17:00

Žánr: výstavyfotografieprohlídka


Využijte poslední možnosti navštívit interaktivní výstavu Voscovek a Wherrick volají Prahu! s komentářem jednoho z autorů! Ve středu 18. srpna vás v Kulturním centru Chaberský dvůr provede spoluautor výstavy a hlavní řešitel projektu Nový fonograf Filip Šír. „Amerika volá Československo! Tady Voskovec a tady Werich“.

Tak se začali hlásit V+W v roce 1942 na gramofonových deskách, které nahrávali v New Yorku a posílali do Londýna, aby je mohlo BBC vysílat do Československa. Nový fonograf ve spolupráci s Kulturním centrem Chaberský dvůr připravil unikátní výstavu, kterou si budou návštěvníci moci prohlédnout v prostorách jeho knihovny. Interaktivní výstava bude zasvěcena doposud nepříliš probádanému životnímu a tvůrčímu období Jiřího Voskovce a Jana Wericha (a jejich blízkých spolupracovníků) v období druhé světové války v USA. V rámci komentované prohlídky se můžete těšit na fotografie, autentické scénáře, ale také na unikátní dosud nezveřejněné nahrávky Voskovce s Werichem a jejich spolupracovníků.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Komentovaná prohlídka...

Výstaviště HolešovicePraha (4.7 km)

Vila LannaPraha (5.6 km)

Wellness Hotel STEPPraha (5.7 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (6.7 km)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (6.9 km)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (5.8 km)