Umělecká grafika ve světě reprodukce: Lepty malíře Bedřicha Havránka

Umělecká grafika ve světě reprodukce: Lepty malíře Bedřicha Havránka

Adresa:

Praha 7, Dukelských hrdinů 47

Termín: 10.8.2021 14.11.2021

10srp - 14lis celý den

Žánr: výstavyumění grafika moderní umění praha výstava

Umělci: Bedřich Havránek


Dominantní pozici v oblasti reprodukční a užité grafiky zastávaly v 19. století tech­niky litografie, ocelorytu a dřevorytu. „Dlouhé století“ se však zároveň vyznačovalo rozvojem tzv. umělecké či volné grafiky, tj. grafiky chápané jako samostatné výtvarné dílo. Ve druhé třetině století se nicméně grafické umění převážně omezilo právě na svou reprodukční a informativní úlohu.

Jedním z mála výtvarníků, kteří se umělecké grafice i v tomto období věnovali, byl malíř Bedřich Havránek (1821⁠–⁠1899), jehož dvousetleté výročí naro­zení si letos připomínáme. Kromě výsledných grafických listů jsou v tomto gra­fickém kabinetu představeny příklady tiskových stavů ⁠–⁠ mezifází, spočívajících v průběžném otiskování desky ještě před jejím dokončením, které umělce informují například o tom, kde je zapotřebí přidat stíny či propra­covat detaily. Některé z grafik se tak na první pohled mohou jevit jako identické, při pozorném pohledu je však patrné, že se mezi sebou liší mírou propracování, světelné výstavby a modelace.

Výstavu najdete ve čtvrtém patře. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Umělecká grafika ve...

Výstaviště HolešovicePraha (484 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (1 529 metrů)

The Emblem HotelPraha (1 803 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 546 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (1 760 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 656 m)