Ahoj robote

Adresa:

Praha 2, Ječná 19

Termín: 2.9.2021
Vstupné:

dobrovolné

2září čtvrtek 18:00

Žánr: filmprojekcebeseda


Humanoidní roboti se začleňují do života na planetě stále více. Pracují na recepcích, v obchodních centrech nebo jako kuchaři či turističtí průvodci. A pomalu se vkrádají i do našich každodenních osobních životů.

Mladý Texasan a japonská starší dáma mají jedno společné – trpí samotou. Do života obou nyní proniká nečekaný přírůstek – robot vybavený umělou inteligencí, jenž jim má dělat společnost. Bude vztah s dokonalou umělou inteligencí stejně hodnotný jako s druhou lidskou bytostí?

Jakým přínosem jsou pro svět lidí humanoidní roboti?

Hostem besedy po projekci bude milovník robotiky.

Komunitní kino KINOSKOPmá upravenou intenzitu osvětlení i hlasitosti tak, aby byla příjemná pro návštěvníky na autistickém spektru, kteří jsou často smyslově hypersenzitivní, kino je integrační.

Nealko bar je spuštěn před i po projekci.

Mladý Texasan Chuck a japonská starší dáma Sakuraj mají jedno společné – trpí samotou. Chuck si rodinu ještě nezaložil, na Sakuraj nemají děti a vnoučata tolik času. Do života obou nyní proniká nečekaný přírůstek – robot vybavený umělou inteligencí, jenž jim má dělat společnost. Dokonalá žena a věčné dítě se pokusí nahradit prázdná místa. Vzniklé interakce se pohybují na hraně komedie a tísnivosti. Je hledání blízkosti u stále ještě nemotorných programů neetické a zoufalé, nebo jsou hrdinové dokumentu jen o pár let napřed? Bude vztah s dokonalou umělou inteligencí stejně hodnotný jako s druhou lidskou bytostí? 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

8říjen pátek 19:30

Duše K

, Nosticova 2a Divadlo

8říjen pátek 19:00

Ubytování v okolí akce Ahoj robote

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (481 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (543 metrů)

Royal Court HotelPraha (738 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (964 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (773 m)