Flašinet žije! 2021

Flašinet žije! 2021

Termín: 14.8.2021
Vstupné:

Zdarma

14srpen sobota 10:00

Žánr: festival


V sobotu 14. srpna se v Praze uskuteční již VIII. ročník tradičního festivalu Flašinet žije! I letos se mohou příznivci mechanické hudby v rámci festivalového dne těšit na vystoupení mnoha žánrů, na kterých se jim představí oblíbení pouliční umělci z různých koutů České republiky a Slovenska. Festival bude zahájen v 10:00 koncertem v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí.

V úpravě pro flašinet zde zazní oblíbená díla klasické hudby jako Dvořákův Slovanský tanec č. 4, Mozartova Malá noční hudba nebo Charpentierovo slavnostní Te Deum. Nově se návštěvníci mohou v rámci oficiálního programu těšit na dvě skladby v podání sopranistky s doprovodem flašinetu. O odpolední program se postarají improvizovaná vystoupení flašinetářů na náměstí Na Kampě u Karlova mostu. V 15:00 zde flašinetáři postupně představí své nejlepší kousky a kolemjdoucí tak budou moci zažít pravou pouťovou atmosféru. Festivalový den vyvrcholí v 19:00 koncertem v Českém muzeu hudby. Večerní koncert posluchačům přinese výběr těch nejoblíbenějších melodií. Těšit se mohou na průřez nejrůznějšími žánry od Smetanovy Luisiny polky, Ježkovy Tři strážníky až po české lidové písně. Po ukončení oficiálního programu si budou moci návštěvníci flašinety zblízka prohlédnout nebo si hru na některé z nástrojů sami vyzkoušet.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Flašinet žije! 2021

Restaurant a hotel NebozízekPraha (542 metrů)

The Golden Wheel HotelPraha (548 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (876 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Karlův most Karlův most Praha 1 (411 m)
Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (653 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (517 m)