The „Bohemia After Dark“ Project (UK/CZ/UKR)

The „Bohemia After Dark“ Project (UK/CZ/UKR)

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 5.9.2021
Vstupné:

Na sezení 270 Kč, na stání 170 Kč.

5září neděle 21:00

Žánr: koncerty


Tento pražský mezinárodní “boptet“ se zaměřuje na autenticky swingující aranžmá jak klasických nahrávek, tak i „zanedbávaných“ klenotů ze zlatého věku bebopu 40. let až po vznik hard bopu v polovině 50. let. Projekt je inspirován životními dráhami dvou průkopníků bebopu, bubeníka Kennyho Clarka (1914-1985) a basisty Oscara Pettiforda (1922-1960), a byl nazván podle Pettifordovy kompozice Bohemia After Dark a Clarkova stejnojmenného alba (Savoy, 1955), který vyšel těsně po otevření Newyorského klubu Café Bohemia a zároveň spustil hvězdnou kariéru legendy hard bopu Cannonballa Adderleyho.

Mezi další bopové giganty spojené s repertoárem projektu patří Dizzy Gillespie, Fats Navarro, Tadd Dameron, Thelonious Monk, Charlie Parker, Bud Powell, Miles Davis a John Lewis, a dále zpěvačky Sarah Vaughan, Ella Fitzgerald, Carmen McRae a Annie Ross. Pro tento koncert v Jazz Docku se sejde kapela v rozšířené sestavě na oslavu jak společných narozenin kapelníka Bena Hague (50) a altsaxofonisty Andyho Schofielda (55), tak i 75. výročí prvních bebopových nahrávek, které byly vydány v Evropě (Kenny Clarke and his 52nd Street Boys, New York, 5. 9. 1946)!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce The „Bohemia After...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (824 m)