Silnicí, železnicí, vzduchem, vodou

Silnicí, železnicí, vzduchem, vodou

Adresa:

Praha 1, Nové mlýny 2

Termín: 1.1.2021 31.10.2021
Vstupné:

50 Kč

1led - 31říj celý den

Žánr: výstavy


Výstava se věnuje téměř všem druhům dopravních prostředků používaných poštovní správou v českých zemích od zřízení státní pošty. Dobové autentické fotografie, a texty společně s mnoha prostorovými exponáty podávají veřejnosti ucelený obraz o vývoji poštovní od r. 1526 až do současnosti.

Malebným prostorám historické budovy Poštovního muzea dominují unikátní exponáty jako např. saně, motocykly či bicykly, představené v kontextu dalších poštovních artefaktů, např. schránek či uniforem. Rozměrnější typy dopravních prostředků může návštěvník zblízka prozkoumat prostřednictvím mnoha modelů historických autobusů, letadel, vlaků, dostavníků, které svým  detailním zpracováním jsou samy o sobě cennými uměleckohistorickými  předměty. Společně s velkoformátovými dobovými fotografiemi zvou na cestu po silnici, po kolejích, vzduchem i vodou do světa pohybu, strojů i lidských příběhů.  Nedílnou a významnou součástí výstavy jsou obrazové panely s dobovými fotografiemi a dokumenty, které osvětlují historické a vývojové souvislosti.

Výstava zaujme nejen dospělé milovníky cestování a poštovnictví, ale ocení ji také děti. Pro ně je připraven pracovní sešit plný zábavných  úkolů a interaktivní prvky v expozici. Mohou se stát řidiči autobusu, cestujícími nebo si vytvořit vlastní silnici, na které mohou rozpohybovat dřevěná vozidla, letadla či loď.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Silnicí, železnicí,...

Tyn Yard ResidencePraha (544 metrů)

The Emblem HotelPraha (890 metrů)

ValentinskaPraha (1 004 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (558 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (800 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 337 m)