Different Worlds

Different Worlds

Adresa:

Praha 1, Stříbrná 2/212

Termín: 16.7.2021 21.8.2021
Vstupné:

zdarma

16čvc - 21srp celý den

Žánr: výstavyumění krajina fotografie praha zdarma současné umění výstava


Skupinová výstava 8. ročníku otevřené výzvy Different Worlds 2020 představuje výběr projektů deseti finalistů fotografické soutěže Galerie Photon ve Slovinsku pro mladé začínající umělce v oblasti fotografie a současného umění v regionu střední a východní Evropy.

Přehlídka prezentuje pohled na nejnovější trendy a tendence současné fotografie v tomto regionu. Open call neměl žádné konkrétní téma, porota proto upřednostňovala díla, která vykazují originalitu, nekonvenčnost a inovace jak ve formálním přístupu, tak ve vztahu k vybraným tématům a konceptům. Letošní výběr zahrnuje projekty, které odrážejí nejistotu dnešního světa a doby, ve které žijeme. V jednotlivých sériích se to odráží buď v koncepčně abstraktním přístupu k určitému tématu, nebo v surrealismu, absurditě, humoru a iluzi. Different Worlds zahrnuje široké spektrum témat – od současných celospolečenských problémů jako je např. klimatická krize (Jošt Dolinek, Jakub Stanek) či politické konflikty (Justyna Górniak) přes osobní výpovědi vyprávěné formou nového dokumentu (Dominik Wojciechowski, Anna Hornik, Lujza Hevesi Szabó), specifické ohledávání veřejného prostoru (Lisa Grosskopf, Nik Erik Neubauer) až po sugestivní výtvarné projekty (Tereza Kozinc, Ľuboš Kotlár). Výstava vychází ze spolupráce Galerie Fotografic a slovinské Photon Gallery a jejího ředitele a šéfkurátora Dejana Slugy.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Different Worlds

Smetana HotelPraha (79 metrů)

Hotel U Krále JiříhoPraha (115 metrů)

Hotel Leonardo PrahaPraha (129 metrů)