Sídliště Invalidovna - poznávací vycházka

Sídliště Invalidovna - poznávací vycházka

Adresa:

Praha 8, metro Invalidovna

Termín: 9.8.2021 v 17:00 hod. (pondělí)
Vstupné:

50,-

9srpen pondělí 17:00

Žánr: ostatní akceprocházkavycházkakomentář


Divadlo Kámen a Pražské domy si Vás dovolují pozvat na vycházku:

UMĚLECKÁ DÍLA NA SÍDLIŠTI INVALIDOVNA

Sídliště Invalidovna je jedno z nejmenších pražských sídlišť a přesto v jeho veřejném prostoru můžeme objevit víc než desítku uměleckých děl. Během vycházku se seznámíte s velice pestrou škálu dochovaných i nedochovaných výtvarných realizací různých autorů a stylů, které vznikaly od 60. let 20. století do současnosti.

Osou vycházky bude mapa „Umělecká díla ve veřejném prostoru Sídliště Invalidovna“, kterou Divadlo Kámen vydalo v souvislosti se záchranu betonové prolézačky „Slepička“ (jedné z původně pěti umělecky řešených betonových prolézaček na sídlišti) a která bude pro účastníky vycházky k dispozici.

Vycházka začne u výstupu z metra Invalidovna a po úvodu o historii sídliště bude pokračovat k jednotlivým dílům. Skončí u Divadla Kámen, kde je možnost občerstvit se v divadelní kavárně.

Provází Helena Macháčková (editorka mapy).

Sraz je u výstupu z metra Invalidovna.

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Sídliště Invalidovna...

Hotel ArtemisPraha (439 metrů)

Pentahotel PraguePraha (798 metrů)

Hotel Royal PraguePraha (995 metrů)