Letní autorské čtení | Anna Fodorová

Letní autorské čtení | Anna Fodorová

Adresa:

Praha 1, Široká 14

Termín: 20.7.2021
Vstupné:

zdarma

20červenec úterý 18:00

Žánr: ostatní akce


Společnost Franze Kafky zve na týden letního autorského čtení, které se koná na terase SFK od 19. do 23. července. V úterý 20. července přivítáme Annu Fodorovou. 

Anna Fodorová se narodila v roce 1946 v Bělehradu a vyrůstala v Praze. Otec byl jugoslávský lékař, interbrigadista a prozaik Theodor Balk, matka německy píšící novinářka a pozdější spisovatelka Lenka Reinerová. Anna studovala na VŠUP, po srpnu 1968 se nevrátila do Československa, zůstala v Anglii a absolvovala film na londýnské Royal College of Art. Natočila několik animovaných snímků pro dětské televizní pořady, vydala dětskou knížku o ochočeném krokodýlovi s krizí identity, přednášela na renomované Central St. Martin’s College of Art a psala televizní scénáře pro BBC. Během výcviku psychodynamického poradenství a psychoanalytické psychoterapie publikovala články o „ztrácení věcí“ a o transgeneračním přenosu traumatu. V roce 2015 vydala v nakladatelství Karnac Books román The Training Patient, který česky vychází pod názvem První terapie. V roce 2020 jí v Nakladatelství Labyrint vyšla kniha Lenka, jejíž ústřední postavou je autorčina matka – již zesnulá „poslední pražská německy píšící spisovatelka“ Lenka Reinerová.  Žije v Londýně a v současnosti pracuje jako soukromá psychoterapeutka.  

Anna Fodorová bude číst ze své nejnovější knihy Lenka.  

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Letní autorské čtení...

Epifanie apartmentsPraha (126 metrů)

Golden Prague RoomsPraha (157 metrů)

The Emblem HotelPraha (175 metrů)