Letní autorské čtení | Olga Stehlíková

Letní autorské čtení | Olga Stehlíková

Adresa:

Praha 1, Široká 14

Termín: 19.7.2021
Vstupné:

zdarma

19červenec pondělí 18:00

Žánr: ostatní akce


Společnost Franze Kafky zve na týden letního autorského čtení, které se koná na terase SFK od 19. do 23. července. V pondělí 19. července přivítáme Olgu Stehlíkovou. 

Básnířka, časopisecká a knižní redaktorka, jazyková lektorka, editorka a literární kritička Olga Stehlíková se narodila v roce 1977 v Příbrami. Maturovala na gymnáziu, vystudovala bohemistiku a lingvistiku na FF UK v Praze. Orientuje se především na současnou českou poezii a prózu. Podílela se na přípravě desítek knih, na vzniku antologie Antologie české poezie I. díl, 1986-2006 (Dybbuk, 2007), spolu s arbitrem Petrem Hruškou na redakci ročenky Nejlepší české básně 2014 (Host, 2014). Debutovala sbírkou Týdny (Dauphin, 2014), za kterou obdržela Magnesii Literu za poezii. Experimentální titul vejce/eggs (Dauphin, 2017), který vytvořila spolu s hudebníkem Tomášem Braunem, obsahuje 101 dvojverší a propojuje poezii, překlad a hudbu. V roce 2018 publikovala dvě knihy: nejprve sbírku Za lyrický subject, kterou napsala společně s Milanem Ohniskem pod pseudonymem Jaroslava Oválská, pak svoji samostatnou sbírku Vykřičník jako stožár.  

Její básně byly přeloženy do sedmi jazyků. Povídky publikovala v časopise Host a Dobrá adresa. V roce 2017 zvítězila ve čtenářské anketě Tvárnice a stala se kritikem roku 2018. V roce 2019 vydala sbírku O čem mluvi Matka, když mlči (Dobrý důvod). 

Olga Stehlíková bude číst ze svých nových textů i ze starších sbírek. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Letní autorské čtení...

Epifanie apartmentsPraha (126 metrů)

Golden Prague RoomsPraha (157 metrů)

The Emblem HotelPraha (175 metrů)