Festival Ibérica: Das Kollektiv

Festival Ibérica: Das Kollektiv

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 26.8.2021 v 18:00 hod. (čtvrtek)
Vstupné:

Sezení 300 Kč / 200 Kč

26srpen čtvrtek 18:00

Žánr: koncerty


Juan Carlos Díaz (flétna) vyrůstal v Kolumbii, Raphael Brunner (akordeon) pochází z Rakouska. Oba se setkali v roce 2014 při studiích na Konzervatoři ve Feldkirchu a rozhodli se vytěžit to nejlepší ze svých rozdílných kulturních kořenů, a tak počáteční zvědavost a nadšení po čtyřech letech vyústily ve vytvoření dua Das Kollektiv. Instrumentální virtuozita, stejně jako obdiv a nadšení pro nejrůznější kultury oběma hudebníkům umožňují, aby se přirozeně pohybovali mezi nejrůznějšími žánry a hudba se tak v jejich pojetí stává univerzálním jazykem.

Koncerty Das Kollektiv jsou vždy plné emocí i osvěžujícího pojetí interpretace nejrůznějších slohových období, ať už se jedná o vášnivé okamžiky argentinského tanga, jazz, či moderní zvukové témbry současné hudby. Duo obdrželo druhou cenu na mezinárodní soutěži Accordion Star International Competition 2021 v USA, rovněž se stalo vítězem soutěží Jóvenes Interpretes v Kolumbii a PODIUM TAK Lichtenstein. Na kontě mají dvě úspěšné desky TIMELESS a PLÁTANO, skladby z posledně jmenovaného zazní také v rámci festivalu Ibérica na koncertech dua v Praze a v Brně, jež budou českou premiérou.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Festival Ibérica: Das...

Dancing House - TanÄŤĂ­cĂ­ dĹŻm hotelPraha (405 metrů)

AndÄ›l Apartmány PrahaPraha (425 metrů)

Hotel ArbesPraha (524 metrů)