Svébytná půda, dokument a následná beseda s ekoporadkyní

Adresa:

Praha 2, Ječná 19

Termín: 22.7.2021
Vstupné:

dobrovolné

22červenec čtvrtek 18:00

Žánr: filmprojekcedokumentbeseda


Dokument o komunitě žijící v subarktické Kanadě na vlastní kůži denně zažívá, jak těžké může být obstarat nejzákladnější zemědělské produkty.

Vypěstovat i tu nejméně náročnou plodinu je v zasněžené, zamrzlé či v nejlepším případě pouze bažinaté půdě odvážná výzva, nejde však o nemožný úkol. Výprava k nejzazší hranici civilizace se ani na krok nevzdaluje globálním problémům, environmentální krize totiž začíná ohrožovat i zdejší pečlivě vyzkoušené postupy. Těžce nastolená rovnováha mezi potřebami člověka a přírodou se může brzy zhroutit.

Diskutovat o pěstování v těžkých podmínkách a o našem vztahu k půdě přijde zahradní architektka, ekoporadkyně a jedna z prvních průkopnic permakultury u nás, paní Jana Kotoučková​.

Přijďte i Vy se s námi pobavit, jak je pro nás půda důležitá a co pro její záchranu a udržitelnou spotřebu plodin může udělat každý z nás.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Svébytná půda,...

Hotel Antik CityPraha (86 metrů)

Radisson Blu Hotel PrahaPraha (178 metrů)

Mamaison Residence Downtown PraguePraha (197 metrů)