V akváriu jsou ptáci

V akváriu jsou ptáci

Adresa:

Praha 8, Sokolovská 24/136

Termín: 14.7.2021 25.7.2021
Vstupné:

zdarma

14čvc - 25čvc celý den

Žánr: výstavyumění vernisáž zdarma Praha


"There are birds in the aquarium" aneb "V akváriu jsou ptáci" je výstava mechanických objektů francouzské umělkyně Magali Rousseau.
Stavitelka a hybatelka mechanických a poetických objektů. Magali Rousseau studovala na Umělecké škole v Štrasburku. Tam se vyučila v kovodělných, dřevozpracujích a klenotnických dílnách a v roce 2008 získala cenu Voecklin Awards and honors.

Ve svém ateliéru dává vzniknout objektům s páčkami, hřídelemi a motory, přičemž současně vyvíjí i soustavy, které fungují s použitím ohně, vody, vzduchu nebo oběhu. Je také scénografkou a pro divadlo vytváří různé mechanismy. V posledních deseti letech se podílela se na veškeré tvorbě Les Anges au Plafond a spolupracovala s La Machine in Nantes, Antigua y Barbuda v Barceloně, a Mal Pelo v Gironě. Její touha ukázat, čeho jsou její objekty schopné, jí přivedla až k Vám!

Bláznivé stroje, legrační, smutné, sladké, agresivní, odhodlané, bezmocné. Utíkají, chtějí se dostat pryč. Pokouší se odletět, ale neuspějí. Víří vzduch, snaží se vyletět vysoko, ale vždy ztroskotají. Neúnavně opakují tytéž gesta a snaží se nám říct svým vlastním způsobem svůj příběh.

vernisáž - 13. 7. 18:00
trvání výstavy - 14.7. - 25.7. / 14:00 - 21:00

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce V akváriu jsou ptáci

Pentahotel PraguePraha (480 metrů)

Hostel MarabouPraha (665 metrů)

Hotel Royal PraguePraha (689 metrů)