Cestopisná přednáška o Islandu

Cestopisná přednáška o Islandu

Adresa:

Praha 2, Americká 339/39

Termín: 29.6.2021

29červen úterý 19:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


O AKCI „CESTOPISNÁ PŘEDNÁŠKA O ISLANDU S PAVLEM DOBROVSKÝM“
ISLAND – OSTROV LEDU A OHNĚ.
2157 kilometrů autem. 157 kilometrů pěšky. 1006 kilometrů stopem. 17 kilometrů na koni. 105 kilometrů lodí. A to vše za jeden měsíc!

Na přednášce navštívíme tajemnou říši vikinské mytologie pod vulkánem Snæfellsjökull, přejdeme spolu jeden z nejkrásnějších treků na světě Laugavegurinn a ztratíme se mezi tisíce let starými ledovými krami v laguně Jökulsárlón. Vypravíme se až ke kráteru Víti, který prý vede do pekla a podíváme se na místa, kde kosmonauti NASA cvičili pro přistání na Měsíci. Anebo chcete vidět velryby, polární záři, lávová pole či jen poslouchat o životě Islanďanů a zjistit, jak se jmenoval první Čech na ostrově? Vše dostanete! Kromě fotografií obsahuje přednáška videa natočená během cesty.

O AUTOROVI
Pavel Dobrovský
novinář a fotograf

Narodil jsem se roku 1979 v Praze. Už jako batole jsem věděl, že budu novinář, cestovatel a fotograf. Vydařilo se. Od konce devadesátých let pracuji v médiích, jsem editorem časopisů Level a ABC. Přednáším pro školy, festivalové publikum anebo pro kavárenské povaleče. Občas píšu scénáře pro televizi, chodím do rádií na rozhovory a moderuji. Spoluzaložil jsem RetroNati­on.cz. A všechno mě to baví.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

3září pátek

Asie pod pokličkou

, Centrální park Praha 4 Pankrác Ostatní

2srp - 8srpcelý den

Ubytování v okolí akce Cestopisná přednáška...

Hotel LunĂ­kPraha (219 metrů)

Mamaison Residence BelgickáPraha (237 metrů)

Hotel OrionPraha (303 metrů)