Struny podzimu: Tenores di Orosei Sardská vokální polyfonie

Struny podzimu: Tenores di Orosei Sardská vokální polyfonie

Adresa:

Praha 1, Charvátová 10/39

Termín: 21.11.2021 v 20:00 hod. (neděle)
Vstupné:

300 Kč - 400 Kč

21listopad neděle 20:00

Žánr: struny podzimu festival hudební festival vážná hudba klasika Praha


Tore Mula voche
Alessandro Contu basso
Alessandro Fadda cronta
Francesco Mula mesu voche

Autentický sardinský zpěv ve své nejčistší formě. Oceňovaný soubor přijíždí na Struny podzimu, aby navázal na festivalovou tradici oblíbených vokálních koncertů.

Tenores di Orosei Antoni Milia je jedním z nejznámějších tradičních sardinských vokálních souborů současnosti. Uskupení stojí v popředí celosvětového panoramatu etnické a náboženské hudby a jeho repertoár zahrnuje jak duchovní písně známé jako „cuncordu“, tak i světské písně nebo „tenore“.

Skupina zpívá starověké náboženské písně v latině i specifický repertoár sardinských posvátných písní „gotzos“. Pokud jde o jejich světský repertoár, jsou Tenores di Orosei mistry v interpretaci místních písní. Ty doprovázejí serenády a tradiční tance v sardinských „tzilleris“ – typických ostrovních barech.

Tenores di Orosei se vyznačují otevřeností vůči jiným hudebním tradicím, spolupracují i s umělci z jazzového žánru. Se svojí hudbou procestovali nejen Itálii, ale doslova celý svět. V roce 2018 vydali druhé album Pitzinnu mi torro, sbírku čtrnácti posvátných písní ze Sardinie. Album zahrnuje i jednu do té doby neznámou skladbu – důkaz jejich objevitelského naturelu, díky němuž tradice sardinského zpěvu nemizí. Právě naopak.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Struny podzimu: Tenores...

Old Prague HotelPraha (204 metrů)

Hotel ElitePraha (207 metrů)

Pytloun Boutique Hotel PraguePraha (276 metrů)