Struny podzimu: Madeleine Peyroux

Struny podzimu: Madeleine Peyroux

Adresa:

Praha 1, Štěpánská 61

Termín: 28.10.2021 v 20:00 hod. (čtvrtek)

28říjen čtvrtek 20:00

Žánr: struny podzimu festival hudební festival vážná hudba klasika Praha


Madeleine Peyroux
Careless Love
Madeleine Peyroux zpěv, klavír, flétna
Man Dobias kytara, bicí
Sebastian Loewe akordeon, xylofon

Česká premiéra americké zpěvačky, jež začínala buskingem v Paříži, aby se po návratu do USA zařadila do vybrané společnosti písničkářek a interpretek kalibru Norah Jones, Diany Krall nebo Joni Mitchell.

Debutové album Madeleine Peyroux s přiléhavým titulem Dreamland bylo v roce 1996 tak trochu zjevením. Dalo totiž světu skladby vyrůstající z bohatých a různorodých kořenů americké hudby obohacené Madeleininým pařížským životním intermezzem a taky lidem umožnilo poznat její intonačně dokonalý mlžný a sytý chraplák, jenž mnozí od té doby typově srovnávají s legendární Billie Holiday.

Úspěch navazujícího a možná ještě lepšího alba Careless Love se tak trochu čekal. Careless Love je dodnes nejen zpěvaččiným komerčně nejúspěšnějším nahrávacím počinem, ale i novým etalonem pro hudbu na pomezí jazzu, gospelu, country, popu, rocku, kabaretu, folku a originálního písničkářství. Rozhodující figurou se pro Peyroux v době natáčení alba stal basista a producent Larry Klein. Vyzbrojen zkušenostmi ze spolupráce s celou řadou umělců v žánrovém rozptylu od Boba Dylana přes Joni Mitchell až po Herbieho Hancocka, dokázal jednak nenásilně formovat zpěvaččin projev a zároveň pomohl s výběrem repertoáru.

Skladby, které Peyroux na albu a následně i živě interpretuje, jsou stejně pestré jako žánrový mix, ze kterého zpěvačka čerpá od počátku kariéry. Na jedné desce a jednom koncertě tak můžete slyšet písničky Leonarda Cohena, Hanka Williamse, Boba Dylana nebo třeba titulní oldschoolovou Careless Love W. C. Handyho. Všechny ovšem vkusně propojené uhrančivým hlasem Peyroux nadnášeným hudebními aranžemi a instrumentálními výkony z říše snů.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Struny podzimu:...

Hotel RokokoPraha (65 metrů)

Jalta Boutique HotelPraha (157 metrů)

Hotel Ramada Prague City centrePraha (162 metrů)