Letní kino na Pragovce: 2001: Vesmírná odysea

Letní kino na Pragovce: 2001: Vesmírná odysea

Adresa:

Praha 9, Kolbenova 923/34a

Termín: 15.7.2021
Vstupné:

zdarma

15červenec čtvrtek 21:30

Žánr: film


2001: Vesmírná odysea
VB/USA, 1968, 149 min
REŽIE: Stanley Kubrick, SCÉNÁŘ: Stanley Kubrick, Arthur C. Clarke, KAMERA: Geoffrey Unsworth, HRAJÍ: Keir Dullea, Gary Lockwood, William Sylvester, Daniel Richter, Margaret Tyzack, Douglas Rain, Vivian Kubrick, Robert Beatty, Ed Bishop

Filosofická filmová opera. Evoluce a smysl existence lidstva v několika epochách, během kterých je člověk konfrontován se zlověstným a mlčícím symbolem mimozemského života. Science-fiction film, po kterém už filmové sci-fi nikdy nebylo jako dříve, a souběžně napsaný stejnojmenný science-fiction román, po němž se sci-fi literatura navždycky změnila. Jeden z největších mýtů filmové historie a společné mistrovské dílo dvou osobností svých oborů – režiséra Stanleyho Kubricka a spisovatele Arthura C. Clarka. Neopakovatelná cesta za hranice lidské zkušenosti, za hranice prostoru a času.. (AČFK)

Film je v angličtině s českými titulky

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Letní kino na Pragovce:...

Clarion Congress Hotel PraguePraha (757 metrů)

Hotel Relax InnPraha (1 778 metrů)

Hotel CarolPraha (1 786 metrů)