Prague Biennale Projekt

Prague Biennale Projekt

Adresa:

Praha 1, různá místa

Termín: 3.9.2021 (pátek) 7.9.2021

3zář - 7zář celý den

Žánr: festivalyperformance videoart komunikace izolace technika pandemie live stream online zdarma


Pětidenní festival performance a videoartu Prague Biennale Projekt 2021 proběhne od 3. do 7. září 2021 na více než 15 lokacích v centru Prahy. Čtvrtý ročník s podtitulem Re-connect Art nabídne reflexi aktuálních témat jako jsou odosobněná komunikace, izolace, mediální ekologie či vztah člověka a techniky. Pro umělecké intervence ve veřejném prostoru bude použita technologie oboustranného živého přenosu, která napřímo propojí umělce a publikum. Do otevřené výzvy se přihlásilo více než 100 umělců z 38 zemí a 5 kontinentů. Kompletní program bude zveřejněn v srpnu 2021.

Myšlenka letošního ročníku festivalu Prague Biennale Projekt vzešla z potřeby poukázat na nový stav, který s sebou přinesla pandemie COVID-19: role online komunikačních kanálů a elektronických médií v běžném životě byla během tohoto období dramaticky posílena. „Ačkoli není jasné, zda se jedná o stav dočasný́, nebo jsme právě svědky trvalé proměny reality, festival si dává za cíl hlouběji nahlédnout do podstaty online komunikace, a také prozkoumat a otestovat možnosti a specifika takovéto komunikace prostřednictvím propojení umělce a jeho publika na dálku,“ vysvětlují kurátorky festivalu Jana Orlová a Elis Unique.

Organizátoři se rozhodli otestovat každodenně používanou technologii obousměrného živého přenosu na uměleckém mediu performance a videoartu. Středobodem festivalu bude interaktivní GATE na Mariánském náměstí, což je speciálně navržená obrazovka v lidském měřítku s implantovanou sadou nástrojů, jež umožní dialog mezi mezinárodními umělci a místním publikem. Program festivalu bude možné sledovat také online.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

8září středa 19:00

Flesh

, Poupětova 1 Koncert

1srpen neděle 19:30

8čer - 18čercelý den

Ubytování v okolí akce Prague Biennale Projekt

Grand Hotel Praha - StarĂ© MÄ›stoPraha (76 metrů)

Cathedral Prague ApartmentsPraha (167 metrů)

The Emblem HotelPraha (201 metrů)