Libor Fojtík / Trampové

Libor Fojtík / Trampové

Adresa:

Praha 1, Školská 28

Termín: 22.6.2021 12.9.2021
Vstupné:

30 – 140 Kč

22čer - 12zář celý den

Žánr: výstavyumění fotografie trampové tramping subkultura současné umění praha letní výstavy


Výstava a kniha vznikly jako pocta všem, kdo jsou nebo byli a zůstali mladí, měli toulavé boty a táhlo je to pod širák. Ať už si říkali trampové, woodcrafteři, vandráci, čundráci, kovbojové, indiáni nebo si časem na své chaty pověsili satelit, všichni se stali součástí téměř výhradního českého a slovenského fenoménu trampingu, který je považován za jednu z našich největších subkultur.

Libor Fojtík se trampům věnoval systematicky v letech 2014–2019. Fotografoval je především kolem Sázavy, v Brdech, na Kokořínsku, Plzeňsku, v Moravském krasu, Beskydech a Vsetínských vrších. Zaznamenal nejrůznější podoby kovbojského zálesáckého, kanadského stylu nebo desperátského stylu, ale také verze indiánské, vandráckéa návraty do meziválečných let. Obdobně sleduje, jak se tento životní styl a inspirační zdroje odrazily v podobě přístřešků, srubů, chat a nejrůznějších trampských výrobků.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Libor Fojtík / Trampové

Majestic Plaza Hotel PraguePraha (99 metrů)

Hotel AmarilisPraha (163 metrů)

K+K Hotel FenixPraha (223 metrů)