Jak vidět/stvořit film?

Jak vidět/stvořit film?

Adresa:

Praha 8, Prvního pluku 2

Termín: 5.10.2021 (úterý) 7.6.2022
Vstupné:

2000

5říj - 7čer celý den

Žánr: film


Chcete natočit autorský film, pracovat s filmovou surovinou nebo se zdokonalit ve filmové analýze a dějinách? Free Cinema otevírá již osmý ročník celoročních filmových kurzů Jak vidět a Jak stvořit film. 

JAK VIDĚT FILM: Přednáškový cyklus věnovaný filmové analýze. Kurz provede účastníky zlomovými body dějin filmu a za pomoci analýzy je seznámí s filmovou řečí velikánů oboru. Rané filmy, sovětští montážníci, ale i Alfred Hitchcock nebo Francois Truffaut, na to vše se mohou studenti těšit. Celoroční kurz je vhodný jako příprava na teoretickou část při přijímacím řízení na vysoké školy uměleckého zaměření, ale zároveň slouží jako teoretický základ při tvorbě vlastních námětů a scénářů a představuje účastníkům mnoho přístupů k filmové tvorbě. 

Přednášky a masterclass vedou přední osobnosti české kinematografie: Bohdan Sláma, Bohdan Karásek, Jiří Flígl, Václav Kadrnka, Martin Čihák a další
Místo: Kasárna Karlín
Cena: 2.000 Kč

JAK STVOŘIT FILM:
Praktický kurz pro zájemce o filmovou tvorbu. Přednášky se věnují přípravě scénářů, režii, ale i technickým stránkám filmu, jako je kamera nebo zvuk. V prvním pololetí si studenti projdou pečlivou přípravou scénáře, od sepsání námětu, přes literární až po technický scénář. Své náměty a nápady budou mít možnost konzultovat s lektory na pravidelných setkáních. Druhé pololetí je zaměřeno na technické profese ve filmu. Zvuk, kamera, střih, ale i obrazová a zvuková postprodukce ve studiu. Na závěr dostanou studenti možnost zapůjčit si technické vybavení z FAMU a natočit si vlastní kraťas! Po skončení kurzu proběhne slavnostní premiéra všech natočených snímků. 
Místo: Pražské kreativní centrum

Cena: 8.500 Kč, studenti 8.000 Kč

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jak vidět/stvořit film?

Hotel FlorencPraha (167 metrů)

Hotel MuchaPraha (218 metrů)

Botanique Hotel PraguePraha (294 metrů)