Přejít na stránky Ticketpro.cz

Rival Sons

Adresa:

PRAHA 6, Chalupeckého 6

Termín: 23.6.2013

23červen čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrockpopmetaljazzblues


Americká rocková kapela Rival Sons se po roce vrací do Prahy

Rival Sons patří někam mezi osamělé revivalisty jako je Jack White a atmosféru takových Alabama Shakes. Jsou jako chiméra - rytmická sekce poučená jazzem, která se dala dohromady v domě Isaaca Hayese, kytarista, který vypadl z rockové garáže a pouliční bluesový zpěvák, který syrově rockuje s citlivostí a vášní, která je obdivuhodná. Jejich koncerty jsou legendární - příval energie valící se z pódia!

I když kořeny Rival Sons sahají do minulosti, je jeji hudba moderní a hlavně jde od srdce - chtějí dát lidem “ rock and roll, který si zaslouží - upřímný a nebezpečný”.

Rival Sons vydali tři alba. Jejich loňské Head Down je popisováno jako “blues-rock, který se spojil s backbeaty Motownu - k všeobecné spokojenosti”. Jejich hudba hlasitě zdůrazňuje, že americká tradiční muzika stojí v šedesátkách, blues a soulu.
Rival Sons to ale umějí pěkně rozpálit - bubeník Miley zní jako Zeppelín John Bonham amp;Tommy Lee dohromady”. Head Down je skvěle namíchaná směs soulu a rozjetých kytar The Small Faces a The Animals - Rival Sons se s tím nepářou, nejsou to puristi,ale moderní kapela, která se řídí heslem “soul je klíčem”.

Zpěvák Jay Buchanan o kapele říká: quot;[Basák] Robin je skvělý jazzový muzikant, miluje Motown a poslouchá na můj vkus až moc rapu. [bubeník] Miley má rád jazz, jihoamerické perkuse a rock, narodil se ve stejný den jako Keith Moon. Hned vám řekne, že poslouchá v jednom kuse Steely Dan, až moc na můj vkus. [kytarista] Scott má za vzor Billy Gibbonse, Jeffa Becka a Keithe Richardse, a mloví o ninjách a super autech, až moc na můj vkus. A já kňourám a naříkám do mikrofonu a na můj vkus si moc se sebou povídám. quot;

Rival Sons jsme v Praze mohli vidět loni jako support Eagles of Death Metal. Nyní se do Prahy vrací ke svému sólovému koncertu, který se uskuteční 23.června od 19.00 hodin na strahovské Sedmičce.


Více info na:

www.rivalsons.com

www.facebook.com/rivalsons

www.facebook.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - PRAHA 6 Akce v MČ PRAHA 6

Podobné akce

3únor neděle 19:30

Rocksymphony 2019

, Nad Královskou oborou 1080/51 Koncert

Ubytování v okolí akce Rival Sons

Hotel Petr Praha 5 (723 metrů)

Best Western Premier Hotel Kinsky Garden Praha 5 (741 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (1 196 m)
Chrám svatého Víta Chrám svatého Víta Praha 1 (1 257 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (1 037 m)