Autorské čtení Lenka Procházková

Autorské čtení Lenka Procházková

Adresa:

Praha 2, Americká 339/39

Termín: 23.6.2021

23červen středa 19:00

Žánr: ostatní akceautorské čtení košt vín debata


Paní spisovatelka vybrala ze svého archívu reportážní povídku „První máj 1985,“ která byla zatím přístupná jen v samizdatové podobě. Nedejte se zastrašit názvem, není to o průvodu ale o koštování vína v Sokolovně v Bzenci. Mezi ochutnavači je i světový znalec dobrého moku a dobrodruh Miroslav Zikmund a jeho parta ze Zlína, spisovatel Ludvík Vaculík a tajemná paní doktorka. Autentické dialogy jednajících postav evokují dobovou atmosféru, ale současně jsou důkazem toho, že zaujetí pro dobré moravské víno je nadčasových pojítkem pro lidi dobré vůle.

Během četby pamětnické povídky můžete okoštovat vína z nabídky vinotéky 2 deci Vinohrady a v druhé části večera se účastnit debaty s autorkou.

Česká spisovatelka Lenka Procházková je autorkou více než dvaceti knih, řady scénářů, divadelních a rozhlasových her. Nejznámější je její román Beránek. Zpočátku jako signatářka Charty 77 mohla publikovat pouze v samizdatu a v exilových edicích či zahraničních překladech. V posledních letech zveřejňuje své komentáře opět pouze na alternativě.

Pokud se budete chtít akce zúčastnit, je třeba provést rezervaci co nejdříve. Počet míst je omezen kapacitou prostor vinotéky.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Autorské čtení Lenka...

Hotel LunĂ­kPraha (219 metrů)

Mamaison Residence BelgickáPraha (237 metrů)

Hotel OrionPraha (303 metrů)