Vánoce v Anežce

Vánoce v Anežce

Adresa:

Praha 1, Anežská 12/811

Termín: 20.12.2021 v 19:30 hod. (pondělí)

20prosinec pondělí 19:30

Žánr: koncerty


Jan Křtitel Jiří Neruda: Koncert pro trubku a orchestr Es dur 

Peteris Vasks: Epifania  

Antonio Vivaldi: Koncert pro housle a orchestr E dur RV 270 “Il riposo, concerto per il Santissimo Natale" 

Jana Vöröšová: Chlapeček a Dálka, světová premiéra skladby pro dětský sbor a orchestr na objednávku SOČRu

Marek Šedivý – dirigent  

Marek Vajo – trubka

Olga Šroubková – housle

Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu

Věra Hrdinková – sbormistryně

Starou i soudobou hudbu přinese vánoční večer SOČRu. Slavnostní atmosféru nastolí hned v úvodu trumpetista orchestru Marek Vajo, který provede populární Koncert pro trubku a orchestr od českého klasicistního mistra Jana Křtitele Jiřího Nerudy. Následovat bude Epifania, lyrická meditativní kompozice patrně nejvýznamnějšího současného lotyšského skladatele Peterise Vaskse. K orchestru se dále připojí jedna z nejvýraznějších houslistek mladé generace Olga Šroubková. Zahraje Vivaldiho Houslový koncert E dur, který svou mysticky ztišenou náladou evokuje vánoční noc.

Celý večer završí premiéra nového díla Jany Vöröšové. Přední česká skladatelka a vítězka skladatelské soutěže České filharmonie z roku 2019 napsala na objednávku SOČRu skladbu pro dětský sbor a komorní orchestr na texty knihy Chlapeček a Dálka od Daisy Mrázkové. Nadčasové vyprávění určené dětem i dospělým, odehrávající se v obrazech zimní krajiny, zpřístupňuje chápání přírodních jevů a přináší zamyšlení nad hlubším smyslem lidské existence formou poetické zkratky.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vánoce v Anežce

Hotel Casa MarcelloPraha (81 metrů)

Hotel Hastal Prague Old TownPraha (151 metrů)

Hotel MetropolitanPraha (166 metrů)