Co Maryša ještě neznala aneb Jedovaté sukulenty

Co Maryša ještě neznala aneb Jedovaté sukulenty

Adresa:

Praha 7, Trojská 800/196

Termín: 18.6.2021 11.7.2021
Vstupné:

od 100 Kč

18čer - 11čvc celý den

Žánr: výstavyrostliny exotické rostliny sukulenty jedovaté sukulenty pěstitelská poradna motýli Botanická zahrada Praha


Vítejte mezi jedovatými sukulenty a nenechte se otrávit. Jedovaté sukulenty mají oproti jiným jedovatým rostlinám v domácnosti z hlediska zabezpečení před zvědavými dětmi a domácími mazlíčky hned dvě výhody. Především mnoho z nich má trny. Už to většinou odradí od ochutnávky. A pokud trny nestačí, nastává chvíle pro chuť a ta je štiplavá, hořká a jinak nechutná.

Zveme vás na výstavu sukulentů, na níž se zblízka seznámíte se zabijáckými pryšci, adéniemi, a pachypodii, ale i s méně jedovatými sukulentními starčky, aloe a tlusticovitými rostlinami. Součástí výstavy bude i pěstitelská poradna a prodej a potrvá od 18. 6. do 11. 7. v expozičním prostoru Světa sukulentů.

Výstavu pro vás připravila kurátorka tropických rostlin RNDr. Eva Smržová. Je přední českou odbornicí na sukulenty a další tropické rostliny. Obzvláště z Madagaskaru, který je její srdeční záležitostí a kam podnikla několik expedic. Eva Smržová pracuje pro Botanickou zahradu Praha od roku 2002, podílela se na tvorbě skleníku Fata Morgana a nějaký čas byla i náměstkyní odborného útvaru. Návštěvu výstavy sukulentů doporučujeme propojit s výstavou Motýlů, kterou pro nás Eva připravila na stejné období.

Po skončení výstavy sukulentů dojde k obměně expozičního prostoru, kdy dáme větší prostor jedovatým cykasům. K vidění budou i vybrané sukulenty a další exotické rostliny z celého světa.

Otevírací doba

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Co Maryša ještě...

Hotel International PraguePraha (1 689 metrů)

Vila LannaPraha (1 820 metrů)

ART Hotel PrahaPraha (1 936 metrů)