ZE TMY ZÁŘ / Cargo Gallery

ZE TMY ZÁŘ / Cargo Gallery

Adresa:

Praha 5, Hořejší nábřeží 5

Termín: 10.6.2021 28.8.2021
Vstupné:

zdarma

10čer - 28srp celý den

Žánr: výstavy


ZE TMY ZÁŘ je mimořádná výstava převážně českých olejomaleb z první poloviny dvacátého století na Cargo Gallery. Nechlubí se jmény, což je velmi osvobozující. Člověk může směle odložit intelektuální zbroj a vykračovat si prostorem nalehko a otevřeně, popřípadě se snažit odhadnout, jaký řád určil, jak se sem obrazy dostaly a jejich uspořádání. Nemusí však ani to. Stačí se mezi nimi procházet a nechat se ozařovat. Doslova.

Jako když na jaře strkáte hlavu do kvetoucích stromů či keřů a necháváte se oživovat růžovou a bílou či se na podzim ladíte do zlata v prosluněných bukových nebo březových lesích. Na Cargo Gallery to dostanete všechno najednou a víc. Nostalgii po starých měšťanských obývácích, které vystavené obrazy zdobily v dobách, kdy lidé ještě netrávili čas před mrtvolným světlem obrazovek. Pak vás možná napadne, jak surové byly doby, kdy díla vznikala: světová válka, hospodářská krize, světová válka, komunismus. A přece na vás z těch temnot dopadá zář. Její tvůrci už z našeho světa vesměs odešli, ale jejich vírou a smyslem pro to opravdu důležité se klidně můžeme sytit dál. A na ten výběr a uspořádání kterou pro vás připravil Artmeetpoint spolu s Cargo Gallery se přijďte podívat osobně. Byla by škoda vám textem kazit zábavu.

Výstava je prodejní, doplněná antikvárními knihami, které nejsou na prodej, ale fungují na principu: přines knihu – vem si knihu.

OTEVÍRACÍ DOBA:

  • Středa - Sobota
  • 16:00 - 22:00
  • V případě konání jiné kulturní akce může být vstup na výstavu omezen.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce ZE TMY ZÁŘ / Cargo...

Hotel AngelisPraha (251 metrů)

Hermitage Hotel PraguePraha (478 metrů)

AndÄ›l Apartmány PrahaPraha (524 metrů)