Procházka - Karlův most a kostely sv. Mikuláše

Procházka - Karlův most a kostely sv. Mikuláše

Adresa:

Praha 1, před vstupem do kostela sv. Mikuláše na Malostranském náměstí

Termín: 20.6.2021 v 14:00 hod. (neděle)
Vstupné:

220 Kč

20červen neděle 14:00

Žánr: ostatní akcekomentovaná procházka Karlův most architektura historie baroko Praha


Komentovaná procházka se tentokrát bude věnovat jedné z nejslavnějších českých památek – Karlovu mostu. Vycházku zahájíme před průčelím malostranského chrámu sv. Mikuláše, který je díky své monumentalitě a náročnému architektonickému i uměleckému zpracování považován za umělecky nejvýznamnější barokní stavbu Prahy. Procházka bude přes různá zastavení pokračovat na Karlův most, nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze. Dozvíte se více nejen o jeho historii, ale také o bohaté sochařské výzdobě. Procházka bude pokračovat přes bývalou jezuitskou kolej Klementinum a zakončena bude před dalším pražským chrámem sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, vynikající stavbou vrcholného baroka od Kiliána Ignáce Dientzenhofera.

Praktické informace

Místo setkání je před vstupem do kostela sv. Mikuláše na Malostranském náměstí. Kontakt na průvodce bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
Předpokládaná délka akce je 1,5 hodiny.
Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
Lektorem komentované prohlídky je průvodce Martin Bělohradský. Průvodce nebude mít při výkladu nasazenou roušku (vládní nařízení to umožňují) a zároveň doplňujeme informaci, že už podstoupil očkování proti covid-19.
Prosíme všechny účastníky této akce, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a na prohlídce dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19. Děkujeme!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Procházka - Karlův...

Aria Hotel PraguePraha (127 metrů)

KrÄŤma U krále BrabantskĂ©hoPraha (142 metrů)

Hotel CharlesPraha (169 metrů)