Procházka: Rusko v Praze – části Bubenče, kde Pražané nejsou doma

Procházka: Rusko v Praze – části Bubenče, kde Pražané nejsou doma

Adresa:

Praha 6, na rohu ulic Ovenecká a Nad Královskou oborou (u Stromovky),

Termín: 30.6.2021 v 17:00 hod. (středa)
Vstupné:

300 Kč

30červen středa 17:00

Žánr: ostatní akcekomentovaná procházka architektura historie Praha


Speciální komentovaná procházka s názvem Rusko v Praze se s architektem Zdeňkem Lukešem vypraví do částí Bubenče, kde Pražané nejsou doma. Budeme se věnovat jak architektuře jedné z nejkrásnějších pražských čtvrtí, tak příběhům domů a staveb, které sem tak úplně nezapadají. Procházka povede ulicí Ovenecká, okrajem Stromovky, kolem hlavního vstupu Ruské ambasády, Wolkerovou ulicí až na Sibiřské náměstí. Bude možné se těšit nejen na zajímavé, ale i překvapivé příběhy prvorepublikových vil, parku Stromovka a dalších bubenečských staveb.

Praktické informace

POZOR ZMĚNA! Místo setkání je v Bubenči, na rohu ulic Ovenecká a Nad Královskou oborou (u Stromovky), telefonický kontakt na našeho dobrovolníka na místě bude pro případ “nouze” uveden na vstupence.
Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
Průvodcem bude Zdeněk Lukeš, renomovaný historik architektury a skvělý vypravěč málo známých příběhů domů a lidí kolem nich. Průvodce nebude mít při výkladu nasazenou roušku (vládní nařízení to umožňují) a zároveň doplňujeme informaci, že už podstoupil očkování proti covid-19.
Organizátor prosí všechny účastníky této akce, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a na prohlídce dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19. Děkujeme!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Praha 6 Akce v MČ Praha 6

Podobné akce