Regina Spektor

Regina Spektor

Adresa:

Praha 1, U Prašného mostu 53/7

Termín: 13.8.2013
Vstupné:

890 Kč (nečíslované sezení)

13srpen čtvrtek 01:00

Žánr: festival

Umělci: Regina Spektor


Americká písničkářka a pianistka, která patří k nejpozoruhodnějším a nejsledovanějším jménům současné hudební scény.

Americká písničkářka a pianistka, která patří k nejpozoruhodnějším a nejsledovanějším jménům současné hudební scény.

Regina Spektor vystoupila před domácími diváky pouze na festivalu Colours of Ostrava a tak její srpnový koncert na Hradě bude pražskou premiérou. Americká písničkářka a pianistka ruského původu patří k nejpozoruhodnějším a nejsledovanějším jménům současné hudební scény. Velký respekt si vydobyla neobvyklým hlasem, virtuózní hrou na klavír a křehkými výraznými písněmi. V Praze se svojí doprovodnou skupinou představí zatím poslední album What We Saw From The Cheap Seats, které vyšlo loni na jaře. Regina Spektor se narodila v Moskvě a studovala od svých šesti let hru na klavír.

V roce 1989 celá rodina opustila Sovětský svaz a přes Rakousko a Itálii doputovala do New Yorku. Zde Regina pokračovala v klasickém hudebním vzdělání. Když jí bylo šestnáct, začala skládat první písně. Postupně si získávala renomé díky koncertům v kavárnách a klubech v New Yorku, kde také prodávala své desky 11:11 (2001) a Songs (2002), které si sama vydala. Již další album Soviet Kitsch původně vydané opět vlastním nákladem si našlo v roce 2004 širší publikum díky labelu Sire Records. Během turné s kapelami jako the Strokes nebo Kings of Leon a také na mnoha samostatných koncertech si získávala nové a nové fanoušky po celém světě.

Další album Begin to Hope vydané v roce 2006 slavilo úspěch na obou stranách Atlantiku – v USA se například dostalo do Top 20. Po několika letech koncertování přišla Regina Spektor postupně s dalšími nahrávkami - Far (2009), Live in London (2010) a zatím poslední What We Saw from the Cheap Seats.

Přijďte také na koncert Glena Hansarda 20.8. 2013

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Regina Spektor

Design Hotel NerudaPraha (396 metrů)

The Golden Wheel HotelPraha (396 metrů)

Luxury Family Hotel Royal PalacePraha (714 metrů)