Vězeňská subkultura: Druhý život odsouzených | Webinář

Vězeňská subkultura: Druhý život odsouzených | Webinář

Adresa:

LIVE stream

Termín: 29.6.2021 v 19:00 hod. (úterý)

29červen úterý 19:00

Žánr: ostatní akcewebinář


Rozsudek odnětí svobody je pro většinu účastníků trestního řízení závěrečnou tečkou, ale pro samotného odsouzeného je jen začátkem. Následkem jeho činů se před ním otvírá nový svět, jehož chod a pravidla budou pevnou součástí jeho druhého života. Co všechno ho za dveřmi vězeňské cely čeká? Na které příčce hierarchie se ocitne a jak to ovlivní závažnost a charakter zločinu, jenž spáchal? Jak funguje tajemný jazyk vězňů, kdo reguluje jejich černý trh a jaké významy se spájí s nabytými tetováními? Jaké vztahy vznikají mezi vězni, jak řeší otázky sexuality a jak běžné je mezi trestanci násilí? Funguje i v našich věznicích nepsaný kodex a operují v nich gangy známé z televizních seriálů? A daří se vůbec našim institucím dodržovat jejich nápravnou a rehabilitační funkci? Nahlédněte mezi studené mříže nápravně-výchovných zařízení a poznejte pravidla subkultury, jejíž součástí nechce být nikdo. Chodbami vězeňského mikrokosmu nás provede specialista na trestní justici a penitenciární sociologii, Lukáš Dirga. 
 
Mgr. Lukáš Dirga, PhD.
je výzkumník a penitenciární sociolog dlouhodobě se věnující výzkumům vězeňského prostředí a témat s ním spojených. Výsledky svého bádání pravidelně prezentuje v českých i zahraničních odborných periodicích. Je členem řady mezinárodních odborných organizací. V současné době se věnuje také otázce restorativní justice z pozice člena české národní skupiny evropského projektu Restorative Justice: Strategies for Change. Lukáš Dirga je autorem knihy Humanizace českého vězeňství očima jeho aktérů.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce