Festival tanečních filmů uvádí českou premiéru oceňovaného dokumentu Cunningham americké režisérky Ally Kovganové. Celovečerní dokument věnovaný jednomu z největších choreografických vizionářů – Merci Cunninghamovi – zachycuje tři dekády, v nichž nepochopený a tanečním světem zavrhovaný Merce navzdory všem předpokladům vyvinul novou taneční techniku a nabídl nový způsob tanečního myšlení. Film dokumentuje jeho tvorbu a přináší unikátní i dosud nezveřejněné dobové záběry. Mapuje evoluci techniky a estetiky Merce Cunninghama od 40. do 70. let minulého století a také jeho spolupráci s hudebním inovátorem Johnem Cagem a výtvarníkem Robertem Rauschenbergem. Snímek Cunningham vznikl v mezinárodní koprodukci.

„Tanec a film jsou si souzeny!“

Festival tanečních filmů se od roku 2009 profiluje jako bienále s cílem prezentovat díla z oblasti taneční kinematografie, dokumenty o tanci, inovativní záznamy tanečních inscenací a zejména díla žánru dance for camera. Taneční filmy prezentujeme, produkujeme a podporujeme jejich tvorbu. 

1 h 33 min | dokument | 2019
Režie: Alla Kovgan

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Cunningham

Plaza Prague HotelPraha (253 metrů)

Wellness Hotel Extol InnPraha (307 metrů)

Absolutum Boutique HotelPraha (418 metrů)