Vítejte v Česku

Vítejte v Česku

Adresa:

Praha 8, Prvního pluku 2

Termín: 17.6.2021 v 21:00 hod. (čtvrtek)
Vstupné:

80 Kč

17červen čtvrtek 21:00

Žánr: film krátký film přehlídka letní kino festival projekce praha český lev


Pásmo krátkých filmů Vítejte v Česku reflektuje to nejlepší a nejhorší z nás. Tři nadějní režiséři prozkoumávají čecháčkovství z několika různých úhlů.

Nevyslovené pocity úzkosti, strach o své pohodlí, mávnutí rukou nad problémy, ale i hledání vlastních hodnot, podpory a empatie. Všechny tři filmy tak spojuje nejen široké spektrum emocí, ale především rozhodnutí. Rozhodnutí, jak s nastalými situacemi v našich životech vůbec nakládat.

Vítejte v Česku, to jsou tři nejnovější krátké filmy, které různými styly a přístupy pojmenovávají českou identitu. Anatomie českého odpoledne, oceněná jako nejlepší krátký film na 28. Českém lvu, zavádí diváka na pláž plovárny s plejádou tlustých pupků, přesmaženým občerstvením a nezbytným pivem v kelímku.

Nepříjemně blízko gamblerství, jedné z plíživých závislostí české společnosti, se dostáváme ve filmu Protihráč.

Trojici doplňuje snímek Hranice, s nímž nahlédneme mezi jednotku českých celníků. Jak si lidé střežící naše hranice, ale i naše národní hodnoty, vykládají jejich roli a službu státu? /dafilms/

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vítejte v Česku

Hotel FlorencPraha (167 metrů)

Hotel MuchaPraha (218 metrů)

Botanique Hotel PraguePraha (294 metrů)