Vernisáž - Hrdý outsider - Roman Lazar

Vernisáž - Hrdý outsider - Roman Lazar

Adresa:

Praha 8, Zenklova 34

Termín: 3.6.2021
Vstupné:

vstup volný

3červen čtvrtek 16:00

Žánr: výstavy


  • Vernisáž: od 16hod. 3.6.2021 do 178hod.
  • Název výstavy: HRDÝ OUTSIDER
  • Vystavující: Roman Lazar
  • Kurátorka: Ľudmila Pašková
  • Termín: od 20. 5. do 30. 6. 2021

Roman Lazar: „Nejvýznamnější představitel outsider artu na Slovensku“

Dílo Romana Lazara, jak již uvedli někteří autoři, nezapadá do kontextu slovenského umění. Roman Lazar nedokazuje své kreslířské a malířské schopnosti, neporovnává se, nenavazuje na žádnou lokální školu nebo hnutí, i když je evidentní, že ho částečně ovlivnila slovenská (nebo spíše československá) postmoderna 80. let dvacátého století. Zřejmější je inspirace světovým neoexpresionismem, ale zejména vlastním bohémským životem světoběžníka žijícího částečně v jihovýchodní Asii. Jeho díla jsou intimními autobiografickými příběhy zabalenými do exploze barev, navršovaných nebo ubíraných z akrylových a olejových pastózních základů, doplňovaných kolážemi a perokresbami.

O autorovi: Roman Lazar si po studiu na Pedagogické fakultě v Nitře (obor slovenský jazyk a literatura / výtvarná výchova) založil v roce 1990 reklamní agenturu, kde působil jako kreativní ředitel a později jako kreativní konzultant. Byl členem slovenského Art Directors Clubu a členem prezidia Klubu reklamních agentur Slovenska. Také byl porotcem v několika kreativních soutěžích a reklamní tvorbu přednášel i na vysoké škole. Volné tvorbě se začal věnovat až v roce 2012 a od roku 2013 absolvoval několik autorských výstav doma i v zahraničí.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vernisáž - Hrdý...

Hotel ArtemisPraha (830 metrů)

Wellness Hotel STEPPraha (909 metrů)

Hotel CarolPraha (1 056 metrů)