Praha husitská

Praha husitská

Adresa:

Praha 2, Vrchlického sady

Termín: 20.6.2021 v 10:45 hod. (neděle)
Vstupné:

130

20červen neděle 10:45

Žánr: ostatní akceduchovní


600. výročí pražského převratu 1421-2021 Nahlédněte do doby Václava IV. a jeho polorodého bratra Zikmunda Lucemburského. Cesta časem o šest století zpátky nás zavádí na počátek revoluce, která vypukla, aby změnila konfesní poměry v českých zemích a aby odčinila mučednickou smrt mistra Jana Husa. Vydejte se Prahou v jeho šlépějích, stejně jako ve stopách rozvášněného davu, kráčejícího pod rudými korouhvemi s kalichem, s odhodláním defenestrovat.

Místa spojená s Husem, s jeho kolegy duchovními Jeronýmem Pražským, Janem Rokycanou, Janem Želivským, Janem Milíčem a Jakoubkem ze Stříbra, nebo husitskými hejtmany Janem Žižkou, Prokopem Holým a Janem Roháčem z Dubé. Připomeňte si, co to byly čtyři pražské artikuly, Pražský svaz, stejně jako basilejská kompaktáta. A nezapomeňte: Veritas vincit - pravda vítězí! ...příběhy v souvislostech. Závazná rezervace nutná na mailové adrese tomas.kryl@email.cz. Potvrzení rezervace a účasti obdržíte mailem týden před akcí.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Praha husitská

K+K Hotel CentralPraha (356 metrů)

The Grand Mark PraguePraha (357 metrů)

NYX Hotel Prague by Leonardo HotelsPraha (402 metrů)