Simone Reifegerste Trio

Simone Reifegerste Trio

Adresa:

Praha 4, Ledvinova 9

Termín: 12.6.2021

12červen sobota 19:30

Žánr: koncertyjazzhudba koncertyJazz Meets World

Umělci: Simone Reifegerste


Simone Reifegerste se narodila v Berlíně-Neukölln. Než začala mluvit, běhat nebo přemýšlet, začala zpívat. Když pak byla dospělá, věnovala se jen muzice. Např. se skupinou „Be Mine Or Run“ potěšila diváky po celém Německu na koncertních turné.  V roce 1997 byla kapele udělena cena německých hudebních kritiků za album „Beautiful People“. V roce 2011 nahrála spolu s polským klavíristou Chrisem Szachnowskim a Joe Kučerou nádherné CD „AM I“.

Saxofonista Joe Kučera se objevil na více než 5 desítkách  LP a CD, nahraných v nejrůznějších částí  světa (Londýn, Praha, Los Angeles, Berlín, Kolín nad Rýnem a další).  Prostřednictvím své nenapodobitelné  vlastní lyrické hry, byl zván ke spolupráci s mnoha mezinárodně uznávanými hudebníky, jako jsou na příklad  Alexis Korner, Tony Sheridan, Jesse Ballard, Hans Hartmann, Pete Wyoming Bender, Bob Lenox, Jackie Leven a další. Spolupracoval také i českými legendami jako jsou Luboš Andršt, Michal Prokop, Honza Hrubý ...  Hrál na koncertech v letech1990-91 (po Československu i v Japonsku či v Paříži a v Berlíně)  s Martou Kubišovou  (LP Někdy si Zpívám).

Na Kučerově aktuálním, po dlouhé době opět autorském, CD "Take a Heart" vedle hry na saxofon i zpívá a to česky i anglicky.

Třetí v této partě je pražský pianista Vladimír Strnad. Absolvent Státní konzervatoře v Praze, dlouholetý člen komorního souboru Kinsky Trio Prague, se kterým natočil několik CD a podnikl mnoho úspěšných turné (např. Španělsko, Francie, Mexiko, USA, Kanada). Spolupracuje také s operními zpěváky (Christina Kluge, Edita Randová). Jeho klavír zní v mnoha českých filmech (Musíme si pomáhat, Kráska v nesnázích, Obsluhoval jsem anglického krále). Hraje v Jan Štolba Quartet, Petra Vlková Band, doprovází Evu Emingerovou a Elenu Sonenshine.

Simone Reifegerste se narodila v Berlíně-Neukölln. Než začala mluvit, běhat nebo přemýšlet, začala zpívat. Když pak byla dospělá, věnovala se jen muzice. Např. se skupinou „Be Mine Or Run“ potěšila diváky po celém Německu na...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Další akce z cyklu "Jazz Meets World"

Hudební kluby - Praha 4 Akce v MČ Praha 4

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Simone Reifegerste Trio

Hotel TJ ChodovPraha (787 metrů)

Top Hotel PrahaPraha (794 metrů)

Hotel GlobusPraha (1 627 metrů)