Dne 27. května ve Fotograf Gallery proběhne vernisáž skupinové výstavy Of Walking in Ice, pojmenovaná podle stejnojmenného románu Wernera Herzoga. Výstava potrvá až do 25. srpna a její součástí je doprovodný program ve formě přednášky, procházky, zábavných her pro děti či výzvy s ekologickým podtextem.

Město se za poslední rok změnilo k nepoznání. Zakódované rutiny pohybu a interakce přestaly platit. Tvrdý restart. Nepravidelně se proměňující restrikce pohybu a zákazy vycházení – nesystematicky vynucované nebo ignorované policejním dozorem – radikálně posunuly z běžných os dlouhodobě etablované hranice chápání pojmu veřejný prostor.

Skupinová výstava “Of Walking in Ice” nahlíží na město skrze sérií narativních filmů od skupiny mezinárodních umělců z mnohočetných historických, nedávných i současných perspektiv a ukazuje proměny vlivů urbanismu a architektury na jednotlivce i společnost. Nabízí tak fragmenty komplexního narativu pojímajícího město jako organickou entitu formující kolektivní psyché společnosti.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Of Walking in Ice

Majestic Plaza Hotel PraguePraha (99 metrů)

Hotel AmarilisPraha (163 metrů)

K+K Hotel FenixPraha (223 metrů)