Prague Sounds:  Yo-Yo Ma: The Bach Project

Prague Sounds: Yo-Yo Ma: The Bach Project

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 4.9.2021 v 19:00 hod. (sobota)
Vstupné:

od 500 Kč

4září sobota 19:00

Žánr: festival hudební festival klasika vážná hudba Praha


J. S. Bach – Šest suit pro sólové violoncello
Fenomenální violoncellista Yo-Yo Ma přináší Bachovy nadčasové suity do srdce Prahy na bezprecedentní oslavu síly hudby a její schopnosti léčit a inspirovat.

Yo-Yo Ma hrál pro prezidenty Eisenhowera, Obamu a Havla a získal už osmnáct cen Grammy. Hlavní motivací pro něj však zůstává jeho víra v sílu hudby, která umožňuje nová spojení, stimuluje představivost, posiluje naši lidskost a umožňuje nám nejen kulturní, ale i sociální zdokonalování. Tato myšlenka je i středobodem projektu Bach, který přináší nadčasovou hudbu širokému a rozmanitému publiku po celém světě. Při uvedení tohoto projektu do České republiky se Yo-Yo Ma rozhodl spolupracovat s festivalem Strun podzimu Prague Sounds.

„Tento koncert je jen jednou zastávkou na cestě ke sdílení této hudby s lidmi hledajícími rovnováhu a útěchu v okamžiku bezprecedentních změn. Sdílím tuto hudbu, která pomohla utvářet vývoj mého života, s nadějí, že podnítí konverzaci o kultuře jako zdroji řešení, který potřebujeme,“ říká Yo-Yo Ma a dodává: „Bachovy violoncellové suity byly mými stálými hudebními společníky. Po téměř šest desetiletí mi poskytovaly energii, útěchu a radost v době stresu, oslav i ztrát. Jakou moc má tato hudba, že i dnes, po třech stovkách let, nám i nadále pomáhá procházet problémovými časy?“

Yo-Yo Ma sice vystoupí v Rudolfinu, ale jeho poselství naděje rozezní i město. Koncert bude přenášen na plovoucí scénu festivalu na řece Vltavě u Slovanského ostrova a na další místa v Praze. Jak říká Yo-Yo Ma: „Zvu vás, abyste se ke mně připojili při tomto dobrodružství, poslouchali a nechali se inspirovat.“ Je to pozvánka, kterou bude chtít málokdo odmítnout.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Prague Sounds: Yo-Yo...

Epifanie apartmentsPraha (93 metrů)

The Emblem HotelPraha (233 metrů)

Golden Prague RoomsPraha (329 metrů)