Letní kino Evergreen: Hrdinská cesta na třetí pól

Letní kino Evergreen: Hrdinská cesta na třetí pól

Termín: 28.5.2021
Vstupné:

45 – 90 Kč

28květen pátek 20:15

Žánr: letní kino film dox praha dokument festival jeden svět


Festival Jeden svět, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, se letos koná nejen online, ale i venku! DOX a jeho zelená terasa Evergreen ve vnitrobloku je jedním z festivalových míst, kde si za dodržování všech vládních a hygienických opatření můžete užít filmy opravdu naživo, na velkém plátně, s publikem a diskuzí. Deky s sebou!

Islandský muzikant a někdejší člen hudební skupiny GusGus Högni Egilsson a producentka filmu Anna T. Edwards se léčí s bipolární poruchou. Na netradiční koncertní šňůře po Nepálu se snaží zvyšovat povědomí místních o důležitosti duševního zdraví.

„Bez pomoci bychom už byli dávno po smrti,“ shodují se oba protagonisté. V Nepálu i na Islandu stále panují vůči duševním nemocem velké předsudky. Právě sociální stigma pacientů i jejich rodin zapříčiní nejen v těchto zemích mnoho zbytečných úmrtí lidí, kteří se báli vyhledat pomoc. Anna vyrostla v Nepálu a do země se po letech vrací společně s muzikantem Högnim, aby na svém turné přispěli k detabuizaci nemoci. Road movie se slony a muzikál v jednom je poetickou sondou do duší dvou přátel s bipolární poruchou, kteří chtějí udělat vše pro to, aby se duševně nemocní necítili být vyřazeni ze společnosti.

Hrdinská cesta na třetí pól / Andri Magnason, Anni Ólafsdóttir / Island 2020 / 78 min. / anglicky, islandsky, české titulky

Projekci předchází krátká diskuze s MUDr. Tomášem Novákem, Ph.D., lékařem, pedagogem 3. LF UK, výzkumným a vývojovým pracovníkem, náměstkem pro vzdělávání Národní ústav duševního zdraví.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Letní kino Evergreen:...

Plaza Prague HotelPraha (253 metrů)

Wellness Hotel Extol InnPraha (307 metrů)

Absolutum Boutique HotelPraha (418 metrů)