Letní kino Evergreen: My jsme Rusko

Letní kino Evergreen: My jsme Rusko

Termín: 24.5.2021
Vstupné:

45 – 90 Kč

24květen pondělí 20:15

Žánr: letní kino film dox praha dokument festival jeden svět


Festival Jeden svět, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, se letos koná nejen online, ale i venku! DOX a jeho zelená terasa Evergreen ve vnitrobloku je jedním z festivalových míst, kde si za dodržování všech vládních a hygienických opatření můžete užít filmy opravdu naživo, na velkém plátně, s publikem a diskuzí. Deky s sebou!

Milena a Kolja se v Moskvě přidávají k největším protiputinovským protestům v novodobé historii Ruska. Po dlouhých letech mají šanci veřejně podpořit nadějného opozičního kandidáta – Alexeje Navalného. 

Je rok před prezidentskými volbami. Putinův nejhlasitější odpůrce Alexej Navalnyj si u mladé generace získává stále větší podporu. Desítky tisíc lidí po celé zemi volají po změně. Na každého, kdo se rozhodne Navalného veřejně podpořit, však čeká nejen bariéra předsudků především u starší generace, ale hlavně tvrdá síla státního bezpečnostního aparátu. Policejní šikana a zadržování studentů se stávají syrovou připomínkou represivní moci. Ale také zásadní zkouškou vytrvalosti těch, kteří usilují o demokratičtější a svobodnější Rusko.

My jsme Rusko / Alexandra Dalsbaek / Rusko, USA 2020 / 63 min. / rusky, české titulky

Projekci předchází krátká diskuze s Ondřejem Soukupem z Hospodářských novin.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Letní kino Evergreen:...

Plaza Prague HotelPraha (253 metrů)

Wellness Hotel Extol InnPraha (307 metrů)

Absolutum Boutique HotelPraha (418 metrů)