Letní kino Evergreen: Kubánský tanečník

Letní kino Evergreen: Kubánský tanečník

Termín: 21.5.2021
Vstupné:

45 – 90 Kč

21květen pátek 20:15

Žánr: letní kino dox praha dokument jeden svět festival


Festival Jeden svět, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, se letos koná nejen online, ale i venku! DOX a jeho zelená terasa Evergreen ve vnitrobloku je jedním z festivalových míst, kde si za dodržování všech vládních a hygienických opatření můžete užít filmy opravdu naživo, na velkém plátně, s publikem a diskuzí. Deky s sebou!

Alexisovým snem je stát se nejlepším kubánským tanečníkem. Než se ale stačí protančit Národní baletní školou v Havaně, život mu přinese nečekanou změnu: jeho rodiče se rozhodnou Kubu opustit.

Emotivní příběh mladého talentovaného tanečníka, který náhle opouští bezpečí domova na Kubě a ocitá se ve Spojených státech, ve světě tvrdé konkurence, ale i otevřených možností. Citlivý portrét krásného i bolavého dospívání, protkaný kubánským temperamentem, sledujeme na pozadí dvou rozdílných přístupů k životu: srdečně komunitního kubánského a individualizovaného amerického. Dokáže Alexis i v nové společnosti pokračovat v cestě za svým snem?

Kubánský tanečník / Roberto Salinas / Itálie, Kanada, Chile 2020 / 98 min. / anglicky, španělsky, české titulky

Projekci předchází krátká diskuze s Luciou Argüellovou, vedoucí latinsko-amerického programu Člověka v tísni.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Letní kino Evergreen:...

Plaza Prague HotelPraha (253 metrů)

Wellness Hotel Extol InnPraha (307 metrů)

Absolutum Boutique HotelPraha (418 metrů)